PROJEKTORY I KINOTECHNIKA CYFROWA
PROJEKTORY CYFROWE

CHRISTIE

Firma będąca jednym z liderów rynku projektorów cyfrowych, ale i również dźwięku i systemów audiowizualnych. Arttech Cinema współpracuje z Christie od kilkunastu lat.

Projektory cyfrowe Christie cechują się prostotą, doskonałą jakością obrazu oraz niskimi kosztami użytkowania. Firma oferuje także media bloki, wzmacniacze oraz system dźwiękowy do kin Vive Audio. na rynku, co znacząco obniża nakłady inwestycyjne i ułatwia serwis. Firma oferuje też zestawy do dużych sal, składające się z dwóch sparowanych projektorów dużej mocy. Wszystkie projektory kinowe Christie mają procesory światła wyposażone w czipy produkcji Texas Instruments – potentata w tej branży. Wszystkie projektory kinowe Christie przystosowane są do projekcji z wysoką prędkością (HFR – 48 i więcej klatek na sekundę). Firma oferuje również szeroki wybór akcesoriów – kolb, obiektywów, automatyki, cokołów, itp.

Wszystkie projektory kinowe Christie sprzedawane przez Arttech Cinema posiadają certyfikat DCI, niezbędny do uzyskania cyfrowych kopii filmowych od dystrybutorów.
http://www.dcimovies.com/compliant_equipment/ zakładka Christie
CP2208
Wyposażony w 0.69" czip DLP TI S2K projektor CP2208 przeznaczony jest do sal mniejszych, w których ekran nie przekracza 10.7 metra szerokości przy współczynniku odbicia 1.0. Zalecane kolby ksenonowe 700W – 2.3 kW zapewniają wysoką ekonomikę użytkowania. W pełni zmotoryzowany system poruszania obiektywem umożliwia precyzyjne dostrojenie ostrości. Otwarte gniazdo pozwala wybrać media blok spośród dostępnych na rynku.
CP2208LP
Wersja projektora CP2208 wyposażona w laser fosforowy jako źródło światła. Nie wymaga kolby, co drastycznie obniża koszty eksploatacji. Trwałość – 30 000 godzin, przy pracy w temperaturze poniżej 25ºC. Posiada jasność i kontrast zbliżone do CP2208.
CP2215
Najbardziej kompaktowy projektor na świecie, wybierany zarówno przez kina, jak i studia postprodukcyjne. Posiada średni czip 0.98" dający obraz o typowej obecnie rozdzielczości 2K, dzięki czemu CP2215 bez problemu obsługuje ekrany o szerokości do 15 m. Dzięki małym wymiarom i niskiej (55 kg) masie można go zainstalować praktycznie wszędzie. Światło zapewniają kolby o mocy 1 - 2.3 kW.
Solaria CP2220
CP2220 jest to doskonale dopracowany projektor przeznaczony do sal o szerokości ekranu poniżej 21.3 m. Stanowi on niedrogie w eksploatacji rozwiązanie, zapewniające jednocześnie wysoką jakość obrazu, a to wszystko dzięki dużym czipom DLP 2K 1.2". Współpracuje z kolbami o mocy 2-3 kW. Możliwa modernizacja do 4K.
Solaria CP2230
Jest to projektor przeznaczony do sal dużych. Dzięki mocnym (2 – 6 kW) kolbom, dającym dużą jasność obrazu, oraz doskonałej klasy obiektywom, jest wystarczający do ekranów o szerokości nawet 30.5 m. Mimo iż pracuje w rozdzielczości 2K, istnieje możliwość modernizacji do rozdzielczości 4K. Posiada jedną z największych na rynku jasność światła (33 000 lumenów).
Solaria CP4220
Projektor tzw. Serii 2, pracujący w rozdzielczości 4K (czip 1.4"), dzięki opatentowanej technologii Brilliant3D™ znakomicie przystosowany zarówno do projekcji 3D, jak i do odtwarzania materiału alternatywnego. Umożliwia użycie zintegrowanego media bloku. Dzięki kolbom o mocy 2-3 kW, umożliwia niskokosztową projekcję na ekranach szerokości do 21.3 m.
Solaria CP4230
Projektor 4K 1.4", przeznaczony do sal dużych, z ekranem o szerokości do 32 m. Technologia Brilliant3D™ zapewnia znakomitą jakość projekcji 3D oraz materiału alternatywnego, bez potrzeby jego skalowania, obniżając jednocześnie koszty eksploatacji do poziomu najniższego dla tej klasy projektorów. Podobnie jak CP4220, przystosowany jest do wyświetlania materiału 3D w rozdzielczości 4K i przy wysokiej prędkości klatek – HFR.
CP42LH
CP42LH stanowi szczyt konstrukcji laserowej projekcji RGB.Z jasnością do 60 000 lumenów i gamą kolorów, przekraczającą wymagania DCI P3, Solaria CP42LH to najbardziej zaawansowany system kinowej projekcji laserowej RGB na rynku. Dostępny w konfiguracji głowicy pojedynczej (3P) oraz podwójnej (6P), Solaria CP42LH oferuje operatorom kinowym fenomenalne rozwiązania projekcyjne dla sal z ekranem o szerokości do 32 m. Spadek jasności do 80% poziomu wyjściowego następuje po 30 000 godzin pracy.
CHRISTIE® DUO
Jest to system projekcji podwójnej, czyli zestaw umożliwiający sparowanie dwóch projektorów (CP2220, 2230, 4220 oraz 4230, bądź jako samodzielny zestaw integracyjny do innych projektorów Christie) w celu uzyskania lepszych parametrów obrazu. Dzięki oprogramowaniu Christie DuoAlign™, przypisującemu każdy projektor do jednego kanału, pozwala podwoić jasność obrazu 3D i uniknąć artefaktów, jakie mogą pojawić się za przyczyną przełączania kanałów.

BARCO

Firma Barco jest jednym z największych producentów kinowych projektorów cyfrowych.

Jej projektory cechują się ułatwiającą serwis modułową konstrukcją oraz hermetycznym torem świetlnym. Projektory Barco produkowane są w różnych rozmiarach, obejmując swoim zakresem większość zastosowań – od kin małych, o kilkumetrowych ekranach, do kin dużych, z ekranami szerokości 30 m. Firma posiada w swojej ofercie projektory specjalnie dostosowane do kin pozbawionych kabiny projekcyjnej, tzw. boothless. Są to projektory zintegrowane, stanowiące całość z serwerem i media blokiem. Praktycznie wszystkie projektory Barco mogą również wyświetlać materiał HFR, czyli o wysokiej prędkości odtwarzania, a także materiał alternatywny.

Wszystkie projektory Barco sprzedawane przez Arttech Cinema są zgodne z wymogami DCI.
http://www.dcimovies.com/compliant_equipment/ zakładka Barco
DP2K-10Sx
W pełni kompaktowy projektor zintegrowany (x w oznaczeniu), zaprojektowany specjalnie do mniejszych sal oraz kin typu boothless. Działa znakomicie w środowiskach TMS (Theatre Management System – system zarządzania kinem), a także jako jednostka samodzielna. Wyposażony w mały czip 0.69" TI oraz krótkołukową kolbę 1.2 - 2.2 kW, nadaje się do ekranów do 10 m szerokości, przy współczynniku odbicia ekranu 1.2. Posiada integralny serwer oraz media blok oraz pamięć. Zastosowano w nim oprogramowanie tzw. inteligentne, dzięki czemu projektor informuje użytkownika o brakach w materiale projekcyjnym lub w kluczach cyfrowych.
DP2K-12C
Projektor 2K z czipem 0.98" TI, oraz kolbą 1.2 – 2 kW, przeznaczony do pracy z ekranem max. 12 m szerokości. Niezbędne do projekcji 2D, zgodnej z DCI, 14 fL światła, wymaga współczynnika odbicia ekranu 1.2. Może być wyposażony w zintegrowany serwer i media blok, dzięki czemu uzyskuje się obniżenie kosztów eksploatacji.
DP2K-15Cx
Podobnie jak mniejszy 10Sx, DP2K-15Cx jest zintegrowanym projektorem pracującym w rozdzielczości 2K, posiadającym wbudowany media blok oraz serwer. Jest on wyposażony w oprogramowanie zarządzania salą (SMS – Screen Management Software). Czip 0.98" TI oraz kolba 1.2 – 3 kW zapewniają jasność światła 14 fL (footLambert) na ekranie do 15 m o współczynniku odbicia 1.4. Obudowa projektora jest standardowa dla serii Barco średniej wielkości.
DP2K-20C
Projektor 2K z czipem 0.98" TI, oraz kolbą 1.2 – 4 kW, przeznaczony do pracy z ekranem max. 20 m szerokości. Wymagane przez DCI do projekcji 2D 14 fL światła, uzyskuje się przy współczynniku odbicia 1.8. Może być wyposażony w zintegrowany serwer i media blok.
DP2K-19B
Najmniejszy z projektorów Barco opartych na dużym (1.2") czipie 2K Texas Instruments, DP2K-19B przeznaczony jest do sal z ekranem o szerokości max. 19 m. Duży czip oraz kolba o mocy 1.2 – 3 kW zapewniają obraz o wysokiej jasności. Projektor posiada wszystkie, typowe dla Barco cechy konstrukcyjne: modułową budowę, hermetycznie zamknięty tor świetlny, oraz możliwość integracji z serwerem i media blokiem. Obudowa standardowa dla Barco serii B (czip 1.2").
DP2K-23B
Projektor 2K z serii B, wyposażonej w czipy 1.2", przeznaczony do sal z ekranem o szerokości do 23 m. Wyposażony w kolby 1.2 – 4 kW. Posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla typu 19B, również obudowa jest taka sama.
DP2K-32B
Najmocniejszy projektor z wykorzystującej 1.2-calowe czipy 2K serii B, zalecany do sal z ekranem o szerokości maksimum 32 m. Kolba fabryczna 6.5 kW zapewnia światło 33 000 lumenów, a 7 kW nawet o 1000 lumenów więcej. Pozostałe cechy - typowe dla Barco, obudowa jak w całej serii B.
DP4K-32B
Najmocniejszy projektor Barco pracujący w rozdzielczości 4K, zalecany do sal z ekranem szerokości maksimum 32 m. Czipy 4K TI 1.38" oraz kolba fabryczna 7 kW, umożliwiają uzyskanie strumienia światła 34 000 lumenów. Posiada wszystkie cechy typowe dla projektorów Barco.


SERWERY I MEDIA BLOKI

CHRISTIE
Christie IMB Solution
W pełni zintegrowane rozwiązanie media bloku przystosowane do współpracy z projektorami serii Solaria 2K oraz 4K. Składa się z zasadniczego media bloku Christie IMB-S2 oraz pamięci sieciowej Christie NAS-S2. Posiada możliwość obsługi HFR 48/60 klatek/sek w 3D, a także intuicyjny system zarządzania projekcją. Obsługuje system dźwięku Dolby Atmos.


Dolby
IMS2000
Zintegrowany serwer mediowy stanowiący w porównaniu z serwerem samodzielnym rozwiązanie dużo tańsze. Posiada pamięć biblioteczną 2 TB, zorganizowaną w macierz RAID 5. Obsługuje system Dolby Atmos. Ładowanie materiału odbywa się przez łącze eternetowe, kieszeń eSATA lub wejście USB 3.0.


Dolby-Doremi
DCP2K4
DCP2K4 stanowi rozwinięcie DCP-2000, będącego najpopularniejszym serwerem produkowanym przez Doremi jeszcze przed połączeniem się z Dolby. Posiada zwiększoną do 6 TB pamięć biblioteczną, co czyni go najpotężniejszym w tej mierze na rynku. Umożliwia załadowanie materiału nie tylko z kieszeni SATA, ale również z DVD. Serwery Doremi są stosowane powszechnie i bez wątpienia plasują się w ścisłej światowej czołówce.
ShowVault/IMB
Serwer będący kontynuacją uznanego DCP2K4, pozbawiony media bloku (często montowanego bezpośrednio w projektorze). Można jednak zamówić ShowVault w zestawie z media blokiem IMB, również firmy Doremi. Posiada doskonałe parametry użytkowe, m. in. intuicyjny interfejs oraz możliwości skalowania obrazu do 2K i 4K, a także 6 TB pamięć biblioteczną.


USL Inc.
CMS-2200
Serwer medialny zintegrowany z pamięcią 1.5, 2 lub 3 TB. Obsługuje 4K 2D oraz HFR 2K 2D i 3D (do 60 klatek/sek) oraz 16-kanałowe audio. Zgodny z wymaganiami DCI. Posiada wyjście podwójne obsługujące projektory sparowane. Ładowanie materiału przez kieszeń eSATA lub USB 3.0.


SYSTEMY 3D

DOLBY
Dolby 3D
Działanie systemu Dolby 3D polega na rozdzieleniu światła na 3 pasma, z których każde jest ponownie podzielone na kanały dla lewego i prawego oka. Taki system powoduje dość duże straty światła (sprawność ok. 12%), ale zapewnia jednakowy efekt 3D z każdego miejsca na sali, nie wymaga też inwestycji w srebrny ekran. Artefakty wynikające z separacji kanałów praktycznie nie istnieją. Sercem systemu jest filtr barwny w postaci wirującego krążka instalowanego wewnątrz projektora. Nie wszystkie projektory są do jego instalacji przystosowane. Okulary Dolby 3D są pasywne, wielokrotnego użycia.


LIGHTSPEED DESIGN
DepthQ Standard
Jest to system działający na zasadzie polaryzacji kołowej, lewej dla jednego oka i prawej dla drugiego. Zapewnia dość dużą sprawność świetlną – ok. 15%. Dzięki wyjątkowo krótkiemu czasowi przełączania (50 μsek), system obsługuje HFR w zakresie od 96 do 400 klatek/sekundę. System wymaga srebrnego ekranu, o dużym współczynniku odbicia. Jakość efektu 3D zależy od kąta wizowania – im większy kąt, tym słabszy efekt. Są to jednak cechy typowe dla wszystkich systemów polaryzacyjnych. Okulary polaryzacyjne są pasywne, jednorazowe.
DepthQ CineBright™
Wprowadzony w 2016 roku system polaryzacyjny firmy LightSpeed zapewnia bardzo wysoką sprawność świetlną wynoszącą 28-31% (zależnie od jakości okularów), bardzo krótki czas przełączania (50 μsek) oraz możliwość użycia w dużych projektorach, o mocy kolby do 7 kW, bez obawy przegrzania. Efekt 3D jest poprawny w większym zakresie kątów wizowania, niż w dotychczasowych rozwiązaniach. System jest dostosowany do HFR. Okulary polaryzacyjne pasywne, jednorazowe.


MASTERIMAGE
Wave3D
Podstawowym elementem systemu jest polaryzator w postaci tzw. Z-screen, zamocowany do projektora na przesuwanej podstawce. Dzięki temu można łatwo przełączać tryb projekcji z 2D na 3D i z powrotem. System charakteryzuje się sprawnością ok. 19% i dość dużym kątem poprawności efektu 3D. Można go stosować do projektorów o mocy do 7 kW. Okulary polaryzacyjne pasywne, jednorazowe.
Clarity3D
Najprostszy system polaryzacyjny MasterImage. Jest to wirujący polaryzator, ustawiany przed obiektywem, łatwo można go więc przenieść z sali do sali. Może współpracować z projektorami o mocy kolby do 7 kW. Parametry świetlne typowe dla systemów polaryzacji kołowej. Okulary polaryzacyjne pasywne, jednorazowe. 
start
FIRMA
PRODUKTY
SERWIS
KONTAKT
start
Firma
Produkty
Serwis
Kontakt
Scroll